GÜNEYDOĞU ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ KOORDİNATÖR BAŞKANI FİKRET KİLECİ’DEN 23 NİSAN MESAJI
  • Gaziantep Portal
  • Ekonomi
  • GÜNEYDOĞU ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ KOORDİNATÖR BAŞKANI FİKRET KİLECİ’DEN 23 NİSAN MESAJI

GÜNEYDOĞU ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ KOORDİNATÖR BAŞKANI FİKRET KİLECİ’DEN 23 NİSAN MESAJI

ABONE OL
22 Nisan 2024 14:22
GÜNEYDOĞU ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ KOORDİNATÖR BAŞKANI FİKRET KİLECİ’DEN 23 NİSAN MESAJI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

GAİB Koordinatör Başkanı Fikret Kileci yayımladığı mesaj ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Kileci mesajında “Evrensel bir çocuk bayramı olan 23 Nisan, Cumhuriyetimizin çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin teminatı olma özelliğini taşımaktadır.” dedi.

GAİB Koordinatör Başkanı Fikret Kileci 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için yayımladığı mesajda “23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk Milletinin egemenliğini ilan ettiği tarihtir. Meclisimizin açılışı ile milletimiz çevresindeki ve dünyadaki çok az ülkenin sahip olduğu demokrasi yolunda önemli bir adım atmıştır. Böyle önemli bir gün aynı zamanda çocuklara armağan edilen bir bayram olma niteliğini de taşıyarak milli bayramlarımız arasında özel bir konuma sahiptir. Evrensel bir çocuk bayramı olan 23 Nisan Cumhuriyetimizin çocuklara verilen değerin ve duyulan güvenin teminatı olma özelliğini taşımaktadır. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, dünya tarihinde çocuklara bayram armağan eden tek liderdir. Mustafa Kemal Atatürk, gelecek nesillere verdiği önemi şu sözleriyle ifade etmektedir; “Küçük hanımlar, Küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.” Bu cümleler Atamızın çocuklara verdiği önemin büyük bir göstergesidir.” sözlerine yer verdi. Kileci mesajının devamında “Bugün bizler çocuklarımıza ve gelecek nesillerimize olan sorumluluklarımızın bilinciyle zor koşullar altında bize miras bırakılan vatanımızı yüceltmek için çalışıyoruz. Tüm çocuklarımızın ve beraberinde onları yetiştirmeye gerekli hassasiyeti ve ehemmiyeti gösteren tüm yurttaşlarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, kıymetli gençliğimizin ülkemizi demokrasi noktasında daha da ileriye taşıdığı günler görmemizi temenni ediyorum.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.