İYİ Parti İl Başkanı Yıldırım: “Gaziantep’li Kaderi İle Başbaşa Bırakıldı”
  • Gaziantep Portal
  • Gündem
  • İYİ Parti İl Başkanı Yıldırım: “Gaziantep’li Kaderi İle Başbaşa Bırakıldı”

İYİ Parti İl Başkanı Yıldırım: “Gaziantep’li Kaderi İle Başbaşa Bırakıldı”

ABONE OL
21 Ocak 2022 11:19
İYİ Parti İl Başkanı Yıldırım: “Gaziantep’li Kaderi İle Başbaşa Bırakıldı”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Meteorolojiden kar yağışı ile ilgili gerekli uyarı yapılmış olmasına rağmen, Türkiye’nin 6. sıradaki megakenti diye övündüğümüz Gaziantep, yöneticilerimiz sayesinde dün kar’a teslim oldu, adeta kabus yaşadık. Ne yazık ki dün Gaziantepli kaderi ile baş başa bırakıldı.

Kar yağışı ile ilgili olarak sadece okulların tatil edilmesinin dışında hiç bir tedbir alınmadığını gördük. Şehrin Ordu Caddesi, İpek Yolu (S. Konukoğlu Bul.), Karataş Yolu gibi en işlek caddelerinde bile binlerce insan mahsur kaldı

, geceyi araçlarında ya da araçlarının başında geçirmek zorunda kalanlar bile oldu. Zaten ilçeler ve köyler ile bağlantı yollarında hala aynı sıkıntıların yaşandığını duyuyoruz. Vatandaşın yardım talepleri gece boyunca cevapsız kaldı.

Bu konuda maalesef bu şehri idare edenlerin tamamı sınıfta kalmıştır. Kamu kurumları ve Belediyeler arasında gerekli iş birliğinin ve koordinasyonun olmadığı ortaya çıkmıştır. Ama ne yazık ki bütün bunların bedelini dün vatandaşımız ödemek zorunda kalmıştır. Bir kar yağışı ile bunları yaşayan Gaziantep’te, Allah korusun ama bir afet karşısında neler olabileceğini düşünmek bile istemiyoruz.

Demek ki bir şehri yönetmek sadece süslü afişler asmakla, köfteli-baklavalı toplantılar düzenlemekle olmuyormuş. Birilerinin şehrimizi ve yöneticilerimizi ŞAMPİYON ilan etmesi ile de olmuyormuş. Yöneticilik; problemleri çözmek, krizleri yönetmek demektir. Umarız ki bu şehrin yöneticileri dün gece yaşananlardan ders alır, vatandaşa bir daha böylesine kötü günler yaşatmazlar. Ayrıca bütün bunlar yaşanırken vatandaşla alay edercesine mesaj yayınlayan Büyükşehir Belediyesinin şöhretli şirket yöneticisi H.Tanrıöver ile ilgili de gereği yapılır.

Bu vesile ile dün gece yollarda mahsur kalan ya da sıkıntı yaşayan bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun, diyoruz.

Cenab-ı Allah’tan milletimizi ve memleketimizi her türlü kazadan, beladan ve afetten esirgemesini diliyoruz

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.